PRAGUE BAREFOOT RUN 2015

05. 09. 2015

Třetí ročník největšího bosého běhu v České Republice je již za námi. Tento rok byl věnován, včetně celého výtěžku ze vstupného, našemu projektu Obědy dětem. Cílem celého projektu bylo zajistit co nejvíce obědů pro naše školáky. Při letošním ročníku bosého běhu se vybralo na vstupném více jak 70.000,- Kč. Drab Foundation se na projektu Obědy dětem podílí od září 2015 částkou 190.000,- Kč.

Finance, které byli vybrány za podpory všech bosých běžců, je jistě úžasným pomocníkem na cestě pomoci dětem ze sociálně slabých rodin.

Třetí ročník Bosého běhu podpořil svoji návštěvou Karel Roden, který s námi pohovořil o svém přístupu k běhu a také o svém vztahu k přírodě jako takové.

 „Pokaždé když ráno vstávám, chodím několik desítek minut bos. Je to velice příjemná terapie a výborně to prokrví chodidla. Také svým dětem doporučuji chodit bos.“

Po Karlu Rodenovi nastoupil na pódium v plné energii zpěvák Standa Hložek, který všechny naše běžce bavil svými skvělými písněmi jako je „Krejčí“ anebo také zazněli legendární Holky z naší školky. Po fascinující show Standy Hložka nastoupil na scénu uznávaný sportovec a velký milovník běhu Jakub Bína, který vedl nespočet sportovních nadšenců k lepšímu životnímu stylu a kompletní změně postavy.

Jakub mluvil o technice bosého běhu, a jak je nezbytně nutné chodit alespoň minimální dobu bos. To platí dvakrát pro sportovce, kteří chtějí zvýšit svůj výkon i v klasickém běhu:

„Bosá chůze je opravdu nutným pomocníkem k úplnému zdraví a čisté mysli. Postačí Vám 10 minut denně. Když ráno vstanete, projděte se bosí po domě, nebo po zahradě. Neskutečně Vám to pročistí hlavu a zlepší psychickou kondici.“ Jakub Bína, který také připravil účastníky běhu na trať a odstartoval celý běh.

Vyjádření jednoho z běžců:

„Zprvu byl běh po trávě, kde se zároveň konal i rodinný běh, ale jen co jsem vybočil z travnaté rovinky a vydal se na závodní trasu, nestačil jsem se divit, jak je terén náročný. Trasa byla kamenitá a já si říkal, jak mám uběhnout ještě 5km, ale po chvíli si tělo zvyklo a doběhnul jsem z časem něco přes 20min. Nohy mě nebolely, naopak byly příjemně promasírované a určitě budu teď bosý běh praktikovat i při svém běžeckém tréningu. Děkuji za možnost vyzkoušet něco nového.“

Předávání cen vítězů zajišťoval pan Ladislav Dráb a prezident Václav Klaus, který si vzal záštitu nad dobročinnou událostí. Poté se účastnil autogramiády, kde vedl s účastníky přátelské rozhovory a každý měl možnost se s panem prezidentem vyfotit.

Předseda představenstva pan Ladislav Dráb zároveň předal Petříkovi Jochecovi 15 000 ,- Kč, které se vybrali přes sbírku, která vznikla na našem webu. Všem dárcům jménem Jochecových děkujeme a ty kteří by měli zájem nadále přispívat, sbírka stále pokračuje zde.

O nutnosti podpory českých žáků, kteří nemají peníze na obědy hovořil ze své praxe ředitel Základní školy Slaný, která s Drab Foundation spolupracuje, pan Martin Hrabánek: 

„Dětem, které byly do projektu zařazeny, se všeobecně zlepšila školní docházka a celkově dochází k lepší socializaci daného jedince ve školním kolektivu.“ 

Po kapele K-band a předání cen bylo úchvatné vystoupení vojenských psovodů, které bylo naprosto dech beroucí, neboť jejich čtyřnozí mazlíčci se v okamžiku proměnili v neúprosné hlídače svých pánů. Po vystoupení se psi opět stali nejlepším přítelem člověka a bylo možné si je fotit a hladit.  

Celou akcí nás provázel velmi zkušený moderátor, dabér a také herec Filip Švarc, který se svým výstupem také rozhodl podpořit náš dobročinný projekt.

Na události Prague Barefoot Run 2015 bylo také k vidění nespočet atrakcí, které nebyly jen pro ty nejmenší. Vyzkoušet jste si mohli chůze po skle, lukostřelbu, hod podkovou, jak to dělávali na divokém západě. Nesmíme opomenout chůzi na chůdách, či kdo umístí lépe kopací míč do branky.

Za tyto atrakce návštěvníci sbírali body, podle toho jak se jim dařilo, a u stánku Drab Foundation si tak mohly vyzvednout hodnotné ceny, které do těchto soutěží věnoval náš partner Total.

Vyzkoušet jste si mohli i nesoutěžní doprovodné programy. Společnost Spektra.eu nabízela vžití se do role hendikepovaného člověka a vyzkoušet si nejmodernější zařízení na usnadnění každodenních činností. Na druhé straně společnost Vibram fivefingers nabízela vyzkoušení prstové-boty.cz, pro simulaci bosého běhu a poskytla hlavní cenu pro vítěze. Dvoje prstové boty.

Závěrem dne zahrála kapela Monoskop, ale lidé neodházeli s prázdnou, neboť každý účastník obdržel dárkovou tašku, v které byl iontový nápoj PowerRade a voda Bonaqua, které nám věnovala firma Coca-Cola.

Další poděkování bychom chtěli věnovat ElaFlora, která poskytla kytky pro vítěze. Fotografovi Josefovi Edvardovi Gregorovi. Dále České Miss, že se finalistky účastnili závodu. Mladé Frontě, za poskytnutí cen pro vítěze a dárkové tašky. Svět běhu a Student pointu za mediální podporu. 

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem účastníkům, že pomohli projektu Obědy dětem a za perfektně vydařenou událost. Zůstaňte s námi v kontaktu a založte si u nás na webu www.drabfoundation.org účet, kde vás budeme informovat o dalších skvělých aktivitách a kde máte možnost nakupovat na naší aukci a eshopu.

Reportáže:

www.iprima.cz

www.ceskatelevize.cz  6. 9. 2015

Tisková Média:

www.super.cz

www.studentpoint.cz

www.ceskamiss.cz

www.bezvabeh.cz

www.svetbehu.cz

www.goout.cz

Více fotografií na našem Facebookovém profilu.